„Škola okno do sveta poznania“

Názov školy: Základná škola Vysoká nad Uhom 314

Adresa školy: Vysoká nad Uhom314, 072 14 Pavlovce nad Uhom

Vyučovací jazyk: slovenský

Telefón: 056/64 94 395

E-mail školy: zsvysokanaduhom@post.sk

Zriaďovateľ: Obec Vysoká nad Uhom

Riaditeľka školy: Mgr. Beáta Kristan

Neplnoorganizovaná  Základná škola Vysoká nad Uhom 314 má svoju dlhoročnú tradíciu. Základná škola nie je od r.2003 právnym subjektom, od čoho sa odvíja jej vystupovanie, konanie. Patrí pod Obec Vysoká nad Uhom, ktorá je jej zriaďovateľom.  Škola poskytuje vzdelávanie a výchovu deťom na území obce, no aj mimo nej. Jej poloha vytvára predpoklady, aby sa stala kultúrnym, športovým a spoločenským centrom obecnej komunity.  Výborne spolupracuje s materskou školou a radou školy. Žiakom zabezpečuje kvalitnú výchovno-vzdelávaciu činnosť, poskytuje im základné vzdelanie v rozsahu, ktorý je obsahovo a časovo daný učebnými plánmi a osnovami. Taktiež ponúka dostatok priestoru na realizáciu v čase mimo vyučovania i na vyučovaní.

Budova školy je dvojpodlažná.  Škola sa nachádza na vedľajšej ulici. Vôkol školy je priestranný areál, ktorý poskytuje dostatok miesta na oddych a vyučovanie. Jeho súčasťou je multifunkčné ihrisko, altánky  a futbalové ihrisko. Hravú atmosféru školského dvora dotvárajú preliezačky a priestory na posedenie. Celý areál je bezpečný - oplotený a udržiavaný.  Budova školy prebehla rozsiahlou rekonštrukciou. Jej celkový vzhľad dotvára príjemný pocit počas jej návštevy.

Súčasťou školy sú:

• školský klub detí, ktorý zabezpečuje pre žiakov výchovu a vzdelávanie v čase mimo vyučovania,
      • školská jedáleň, ktorá zabezpečuje pre žiakov stravovanie.

Prehľad benefitov

PRIORITY - HLAVNÉ VZDELÁVACIE CIELE ŠKOLY:

•  výučba s  individuálnym prístupom vďaka nízkemu počtu žiakov
      • Anglický jazyk ako povinný predmet od  prvého ročníka
      • vyučovanie predmetov s podporou IKT
      • internetová žiacka  knižka  a informácie o aktivitách školy na webovej stránke https://zsvysokanaduhom314.edupage.org
      • všetky triedy sú vybavené interaktívnymi tabuľami a novým nábytkom
      • vlastná telocvičňa, školská knižnica, počítačová učebňa,
      • v popoludňajších hodinách školský klub detí podporujúci hrové aktivity a rozvoj osobností detí
      •  rozmanitá krúžková činnosť
      • športoviská - detské ihrisko, školské ihrisko, multifunkčné ihrisko, v zimnom období  klzisko
      • stravovanie  v školskej jedálni

ZÁLEŽÍ NÁM   NA:

•  všestrannom rozvoji osobností našich žiakov,
      • budovaní trvalých vedomostí  žiakov;
      • tvorivosti, logickom myslení a samostatnosti žiakov;
      • slušnom správaní žiakov v škole aj  mimo nej;
      • vytváraní bezpečnej, pozitívnej  a pokojnej atmosfére v škole;
      • priateľských vzťahoch so spolužiakmi a rovesníkmi...
      • vzájomnej úspešnej komunikácii,  ktorá vedie k pripravenosti úspešne komunikovať s každým

Motto: „ Učitelia, žiaci, rodičia – spoločne za vzdelávaním!"